PsycBOOKS

American Psychological Association(APA) tarafından sunulan “PsycBOOKS veri tabanı 31 Mart 2018 tarihine kadar Ankara Üniversitesi deneme erişimine açılmıştır.

American Psychological Association(APA), Canadian Psychological Association ve Hogrefe Publishing Group yayınevleri tarafından yayınlanan, çoğunluğu ilk sayısına kadar uzanan 110’un üzerinde tam metin, hakemli dergiyi içermektedir. Bazı dergilerin arşiv erişim yılı 1894 yılına kadar inmektedir. Haftalık indekslenmektedir.

Davranış Bilimleri alanında tanınmış akademisyen ve bilim adamlarından en önde gelen bilimsel dergi koleksiyonları içinden sağlanan dünyaca güvenilir araştırma kaynağıdır. PsycARTICLES içinde yer alan tüm içerik PsycINFO da indekslenmektedir.

APA PsycNET platform erişim adresi: http://psycnet.apa.org

PsycBOOKS Tanıtım Videosu Linki: Introduction to PsycBOOKS on APA PsycNET

  • Tam metin kitaplar -ABONELİK
  • APA (1100) & diğer yayınevlerinden (3173) toplam 4.260’ın üzerinde tam metin akademik & klasik kitap
  • Aylık güncellenme – yıllık abonelik
  • 1620- günümüze güncel ve tarihi kitaplar
  • Freud, James ve Adler gibi yazarlarıda içeren klasik kitap serileri
  • PsycBOOKS; klasik kitaplar, davranış bilimleri referans materyalleri, güncel araştırmalar ile ilgili temel kitapları koleksiyonunuza kazandırmaktadır.

Psycbooks, “APA Handbooks in Psychology” referans kitap serilerini ve “APA/Oxford University Press  Encyclopedia of Psychology” de kapsamaktadır.

Marc kayıtları sağlanmaktadır.

En güncel klinik teoriler & uygulamaları ve tarihsel desteklemeler (1620’lere kadar)

Tam metin pdf erişimi bulunmaktadır.