American Psychological Association

American Psychological Association(APA) tarafından yanlızca APA PsycNET platformu üzerinden sunulmakta olan PsycINFO, PsycARTICLES, PsycBOOKS ve PsycTHERAPY veritabanları 19 Ekim 2018 tarihine kadar Ankara Üniversitesi deneme erişimine açılmıştır.

Erişim Linki: http://psycnet.apa.org

PsycTHERAPY hakkinda (Psikoterapi videolari)
Tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=NblXzLSXdwA&list=PLZhiJFnGuh4zJl7_d0P_crnAI5RWTs_tu&index=1

**Uzman doktorların; hastalar, çiftler & aileleri ile yaptıkları 450’ye yakın tedavi gösterimi videosu

**250’nin üzerinde psikoterapi konusu

**100’ün üzerinde farklı yaklaşım (örnek : Duygu odaklı terapi, kognitif davranışsal terapi, Psikodinamik Terapi …)

**130’a yakın tanınmış terapistTerorik bilgilerin terapi oturumlarında nasıl kullanıldığı konusunda  öğrenci ve terapistlere yardımcı olur

 

PsycBOOKS hakkında
Psycbooks içerik listesi ekte yer almaktadir.
Kapsam :  4350 ‘nin üzerinde tam metin akademik & klasik kitap, Freud, James ve Adler gibi yazarlarıda içeren klasik kitap serilerini ve “APA Handbooks in Psychology” referans kitap serilerini ve “APA/Oxford University Press  Encyclopedia of Psychology” de kapsamaktadır.
Tanıtım videosu : https://www.youtube.com/watch?v=TnrOFDgTRo8&index=1&list=PLZhiJFnGuh4wNOs9u_8lJ7bHCmMsIwaiH

 

PsycARTICLES hakkında
American Psychological Association(APA), Canadian Psychological Association ve Hogrefe Publishing Group yayınevleri tarafından yayınlanan, 110’un üzerinde tam metin, hakemli dergiyi içermektedir. Davranış Bilimleri alanında tanınmış akademisyen ve bilim adamlarından en önde gelen bilimsel dergi koleksiyonları içinden sağlanan dünyaca güvenilir araştırma kaynağıdır.
PsycArticles içerik listesi ekte yer almaktadır.

PsycINFO® hakkında (Özet – indeks kayıtlar)
1800’lerden günümüze 4 milyondan fazla bulgu kaydı içermektedir. Psikoloji ve davranış bilimleri alanlarında en önde gelen araştırma kaynaklarındandır. PsycINFO içerik listesi<http://www.apa.org/pubs/databases/psycinfo/coverage.aspx>