EndNote bibliyografik bilgileri (örneğin kitaplar, dergiler, kataloglar, görsel veriler vb.) saklamak, yönetmek ve verileri bulmak için kullanılan özel bir veri tabanı uygulamasıdır. Bu yazılım sayesinde makale, tez vb. çalışmaların yazımı aşamasında, metin içi atıf ve referans listeleri belirlenecek formatlarda oluşturulabilir.

EndNote X9 | EndNote X9 mac | Ebsco Bağlantısı | Proquest Baglantısı Yardım Dosyası

Kullanım Videosu İçin Lütfen Tıklayınız!!!

EndNote bibliyografik bilgileri (örneğin kitaplar, dergiler, kataloglar, görsel veriler vb.) saklamak, yönetmek ve verileri bulmak için kullanılan özel bir yazılımdır. Bu yazılım sayesinde makale ve tez gibi çalışmalarınızın yazımı aşamasında, metin içi atıf ve referans listelerinizi belirleyeceğiniz formatlar da oluşturabilirsiniz.

EndNote bir online arama aracıdır. Size online bibliyografik veritabanlarında arama yapma ve referansları doğrudan yeniden düzenleme konusunda en kolay yolları sunar. (Ayrıca EndNote online servislerden, CD lerden ve veritabanı kütüphanlerinden veri dosyaları import işlemi için birçok seçenek sunar).

Cite While You Write (makale yazım aşamasında atıf yapma ve referans listesi oluşturma) özelliği ile Microsoft Word de atıf, şekil ve tablolar dizini oluşturabilirsiniz. Siz makalenize referans, şekil ve tablo eklediğinizde listeleri otomatik olarak oluşturulur. Microsoft Word şablonları ile yayımcılar tarafından istenen makale formatları konusunda size kolaylık sunacaktır.

Aşağıdaki linlerle EndNote kurulum ve kullanımı ile ilgili detaylı bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Destek için kutuphane@ankara.edu.tr adresine mail gönderiniz ya da +9(0312) 214 13 50 / 6092-6093 numaralı telefonlardan iletişime geçiniz.

EndNote ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Eğitim dokümanları ve videolar için tıklayınız.

Kullanma kılavuzu için tıklayınız.

Sunum ve broşür için tıklayınız.